top of page
012_edited.jpg

Expo_dist
 

Sektor

Digitální malba

digitalizace malířské hmoty

Metoda

Rok začátku projektu

2015

Téma

Materiální inteligence 

Expo_dist je experimentální platforma, průběžně rozvíjená pro různé způsoby použití. Je výstupem spolupráce Jakuba Tajovského s Jakubem Valtarem, navrženo jako digitální alternativa malířského plátna. Program i jeho autoři jsou však vždy otevřeni rozvíjející se spolupráci. V současné době slouží Expo_dist jako imaginativní inkubátor, databáze uměleckého výzkumu a divadelní scénografie v paralelních projektech .

Expo_dist je určeno pro prezentaci ve fyzickém prostoru i online. Jednotlivé edice jsou unikátními datovými artefakty v limitovaném počtu autorských kopií. Obsah prezentované edice i forma prezentací je vždy přizpůsobena konkrétní situaci. V galerii bývá projekce součástí komplexní scény dotvářející kontext obrazu. v Současnosti spolupracujeme například s divadelní skupinou Orbita.space na scénografii pro jejich představení.

V roce 2021 během pandemie proběhlo několik prezentací online, kdy se mohli diváci připojit ke streamu Expa a pomocí svého telefonu či počítače ovládat projekci v galerii. 

To podnítilo téma augmentace, které se snažíme dále rozvíjet zrcadlením fyzického prostoru, např. dokumentace výstavy Ve vlastním poli , kde byla fyzická malba vznikající přímo v galerii překládána do digitálního prostředí. V rozšířených mediálních podmínkách pak byla tato dokumentace remixována s použitím zvuků vesmírných těles aby vytvořila komplexní, multisenzorický obraz námětu malby.

P1230017.jpg
IMG_20211020_185744.jpg
IMG_20211020_181804.jpg
20230409-094623-263.png
bottom of page